top of page

Witamy na wyspie Szolta - poznajcie Morze Śródziemne, jakie było kiedyś

Witamy na wyspie gajów oliwnych, wina, fig i miodu - w oazie oddalonej ledwie 9 Mm od miasta Splitu, doskonałej dla żeglarzy, rodzin oraz wszystkich tych, którzy szukają odpoczynku od stresu.

Różnorodność flory i fauny wyspy Szolta przyciąga licznych miłośników przyrody, a jej świat podwodny jest dowodem czystości morza. Na południowej stronie Szolty ukrywają się liczne nietknięte zatoki, plaże i małe domki rybackie.

 

Spacer przez stare miasteczka, takie jak Gornje, Donje i Srednje Selo przeniesie Państwa o całe dziesięciolecia wstecz. Jakby czas zatrzymał się tam na zawsze.

Na wyspie można zwiedzić niektóre z licznych zabytków, takie jak prehistoryczna miejscowość Gradac, ruinny vill lub ruinny kościoła pw. św. Piotra albo mogą Państwo spędzać urlop w sposób bardziej aktywny, grając w tenisa lub spędzając czas na basenach w miejscowości Nečujam.

Niektóre z znanych wydarzeń to przeciąganie liny - gra o nazwie tradycyjnej “Mrduja”, odbywająca się tradycyjnie co roku w ostatni weekend lipca, potem Piracka Noc, odbywająca się w środku lata, jak również inne wydarzenia, będące częścią Lata Kulturalnego.

Ucz się więcej:
1. Wikipedia
2. Tripadvisor
3. Šolta - Nečujam
4. Visit Šolta

Kontakt

pani. Danijela Funda

O Szolcie

Państwa miejsce na odpoczynek

Prawa autorskie 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Funda d.o.o.

bottom of page